Mezoterapia


Mezoterapia mikroigłowa

Mezoterapia mikroigłowa to technika medyczna polegająca na wprowadzeniu substancji czynnych w skórę poprzez liczne nakłucia. Zalecana jest do korekcji zmian natury estetycznej, takich jak starzenie się i wiotczenie skóry, cellulit czy łysienie. Efekty uzyskuje się dzięki połączeniu fizycznej stymulacji skóry przez igłę oraz działaniu w skórze koktajlu substancji czynnych.
Mezoterapia mikroigłowa wykonywana jest w MEDIDERIUM przy pomocy urządzenia jakim jest specjalny pen. Jego działanie opiera się na zasadzie frakcyjnego mikronakłuwania skóry. Oparte jest na automatycznym nakłuwaniu tkanek na określoną głębokość, przy pomocy pulsujących igieł. Powstałe mikronakłucia ułatwiają penetrację składników aktywnych w głąb skóry, co zapewnia właściwą stymulację fibroblastów, a powstałe mikrourazy skóry pobudzają ją do zwiększenia fizjologicznej produkcji kolagenu.
W odróżnieniu od dermarollerów, pen minimalizuje efekty przypadkowego uszkodzenia skóry. Precyzyjnie nakłuwa skórę na wybraną głębokość, dzięki czemu jest zdecydowanie delikatniejszy i skuteczniejszy.
Oferujemy mezoterapię mikroigłową:

  • Skóry twarzy – rewitalizacja, lifting, wzrost jędrności, rozjaśnienie
  • Okolic oczu – redukcja cieni i obrzęków, wzrost napięcia

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa polega na manualnym wprowadzeniu specjalnego koktajlu. W zabiegu mezoterapii igłowej wykorzystuje się różnego rodzaju preparaty zawierające sam kwas hialuronowy lub połączony z koktajlem witaminowym, solami nieorganicznymi, kofeiną, gliceryną czy śladowymi pierwiastkami. Mezoterapia polega na wykonywaniu nakłuć cienką igłą, ale jedynie w powierzchownych warstwach skóry. W głąb skóry wstrzykiwany jest odpowiednio dobrany do potrzeb pacjenta preparat. Same nakłucia są mało bolesne, ale ok. 30 minut przed planowanym zabiegiem osoby wrażliwe na ból są dodatkowo znieczulane specjalnym kremem. Dzięki temu zabieg mezoterapii igłowej może być niemal nieodczuwalny. Nakłuwanie może trwać 30 – 60 minut, w zależności od obszaru zabiegowego, po zakończeniu zabiegu skórę zabezpiecza się krem ochronnym z filtrem UV. Skutkami ubocznymi mezoterapii igłowej mogą być delikatne zaczerwienienia lub niewielkie siniaki, które znikają po kilku dniach.

NASZA PLACÓWKA

ul. Dębowa 60
44-313 Wodzisław Śląski

GODZINY OTWARCIA

Pon-Pt: 10:00 - 18:00
Sb: umówione wizyty

KONTAKT

+48 692 290 309
poczta@mediderium.pl

Termin wizyty
proszę ustalać telefonicznie.